barbie botoks
|

„Barbie Botox”. Bo chcę mieć łabędzią szyję.

Ken, słyszałeś? Dzisiaj ludzie robią sobie “Barbie Botox” po to, by mieć łabędzią szyję. A konkretnie robią im to lekarze medycyny estetycznej przy użyciu botoksu.  

O co chodzi?

„Barbie Botox” (lub Trap Botox, od trapesius muscle) to nowe zjawisko, które powstało na kanwie (kultowego już?) filmu „Barbie”. Chodzi o to, by – dzięki temu zabiegowi – mieć szyję jak główna aktorka filmu, Margot Robbie. Szczupłą, wyprofilowaną, długą, łabędzią.

Co zrobić, jeśli natura poskąpiła Ci takiej szyi? Można z lekarzem medycyny estetycznej umówić się na „Barbie Botox”, czyli podanie toksyny botulinowej do mięśnia czworobocznego górnej części pleców (pokazany na poniższym rysunku). Jeśli nie boisz sie obrazów medycznych, igły, strzykawki, itp. – sposób przeprowadzenia zabiegu możesz obejrzeć na filmiku, który umieściłam na końcu tego artykułu. 

Rys. Mięsień czworoboczny, punkty podania

Barbie Botox” PRZED & PO

Taki sposób podania powoduje, że szyja i ramiona wysmuklają się i wydłużają. Po wstrzyknięciu toksyny w mięsień czworoboczny, staje się on zrelaksowany, słabszy co nadaje szyi bardziej wyprofilowany wygląd. Efekt przed i po można zobaczyć na poniższym krótkim filmiku. Zwolennicy twierdzą, że zabieg nie tylko poprawia wygląd szyi, ale również „pozytywnie wpływa na postawę”. 

@upkeepbeauty

Replying to @Steamy The Shoulder Slimming Botox Results Are In ? Book an XL Botox on the Upkeep App for a slim, elongated neckline ? #BookedOnUpkeep #shoulderslimmingbotox #traptox #barbiebotox #botoxtraps

♬ original sound – prettygyalenergy
Tik Tok: Barbie Botox PRZED i PO  

Druga strona medalu

Z drugiej strony – mięsień będzie czasowo osłabiony, może mieć mniejszą siłę, co ważne jest dla ludzi, którzy uprawiają sport i właśnie tej siły potrzebują. Mięsień będzie działał słabiej do momentu całkowitego zmetabolizowania się toksyny botulinowej, czyli przez kilka miesięcy. 

„Barbie botox” – nowinka w medycynie estetycznej

Właściwie nie jest to nic nowego. W ten sposób toksynę botulinową podaje się np. w celu leczenia migreny. Ze wskazań medycznych jest to sposób oficjalnie approved. Zastosowanie toksyny ze wskazań typowo estetycznych jest off-label, czyli „poza wskazaniami”, co oznacza, że sami lekarze decydują o zasadności wykonania takiego zabiegu. 

Ciekawa jestem jak długo utrzyma się ten trend. Na świecie ma wielu zwolenników, najczęściej młodych kobiet, w wieku 20+. Od lipca 2022, od momentu premiery filmu „Barbie” hashtag #BarbieBotox ma ponad 11milionów wyświetleń na TikToku.” W Stanach lekarze wyrażają jednak zaniepokojenie, bo okazuje się, że z zabiegu masowo korzystają młode dziewczyny, 20+. 

Jeśli nie boisz się widoku igły, obejrzyj video pokazujące przebieg zabiegu. Podoba Ci się ten nowy trend? Napisz co myślisz w komentarzu pod tym wpisem ⤵️

@advancedaestheticslvnv We’ve had a lot of messages asking if we offer Barbie Botox Aka Traptox, and the answer is yes we do! Traptox is injecting a neuromodulator into the trapezius muscle, which runs from the back of your head into just above the lower back and extends out towards the shoulders. Treating this area can be used to ? Slim the muscle and elongate your neck, creating a more elegant and feminine shape to your shoulders ? Relieve pain and tension in the area ? Improve posture #traptox #barbiebotox #neuromodulators #botox #dysport #xeomin #barbie #injectables #medspalasvegas #botoxlasvegas #advancedaestheticslvnv #fypage #shoulderpain ♬ Speed Drive (From Barbie The Album) – Charli XCX

Podobne artykuły

4 Comments

  1. Bardzo ciekawe. O tym faktycznie jeszcze nie słyszałam i być może w niedalekiej przyszłości zrobię sobie taki mały prezent , mam często spięte te mięśnie, a na szyi pojawiła się pionowa oznaka starzenia się skóry 🙂 Jestem zwolenniczą poprawiania urody kiedy jest to faktycznie potrzebne , a zwłaszcza wtedy kiedy ma to poprawić mój nastrój. Nie stosuję wypełniaczy, bo nie lubię tego efektu, ale botox czemu nie ! Jedynie czego się boję to osłabienie mięśni w stopniu , który wyraźnie odczuję .

    1. To jeden z ciekawych pomysłów. Tak, toksyna botulinowa może być stosowana tez w celu rozluźnienia tych spiętych miesni, o których Pani pisze. Niekoniecznie w celu uzyskania łabędziej szyi. Powodzenia! 🙂

  2. Bardzo chętnie skorzystam ? i ze względów estetycznych, i ze względów zdrowotnych, bo często trapią mnie migreny…
    Ciekawe, ilu naszych lekarzy przeprowadza ten zabieg? No i ile kosztuje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *