Elżbieta Plichta-Osuch

Autorka książki „Medycyna urody. Co naprawdę działa?” – o tym które zabiegi estetyczne naprawdę warte są uwagi, a na które szkoda pieniędzy.

Od 2015 roku prowadzę Dr Osuch Clinic, klinikę chirurgii plastycznej w Warszawie. Zajmuję się obszarami, które nie są bezpośrednio związane z blokiem operacyjnym, z usługą medyczną. Szczególnie bliski jest mi client service. Bardzo cenię sobie codzienny kontakt z pacjentkami. Lekarzem nie jestem.

O medycynie estetycznej mówię z perspektywy kliniki chirurgii plastycznej oraz w oparciu o własne doświadczenia. Z zabiegów estetycznych korzystam od 2007 roku. Zdrowemu stylowi życia jestem wierna od zawsze. On jest najważniejszy. Bez tego fundamentu nawet najlepsze zabiegi nie przyniosą efektów, których oczekujesz.

Poznaj klinikę

Dr Osuch Clinic to klinika chirurgii plastycznej, która specjalizuje w operacjach estetycznych twarzy. Kobiety doceniają szczególnie zabiegi takie jak: plastyka powiek, lip lift (chirurgiczne modelowanie ust), lifting twarzy, lifting brwi. Klinika jest szpitalem 1-dniowym. Placówkę prowadzi dr. n. med. Piotr Osuch, chirurg plastyczny z zespołem doświadczonych specjalistów – lekarzy anestezjologów, pielęgniarek i instrumentariuszek.

dr n. med. Piotr Osuch – chirurg plastyk z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie estetycznej i rekonstrukcyjnej chirurgii plastycznej. Pomaga ludziom udoskonalać wygląd zewnętrzny po to, by czuli się lepiej oraz łatwiej mogli realizować swoje cele zawodowe i prywatne. Specjalizuje się w operacjach plastycznych twarzy.

O książce

Jak ogarnąć medycynę estetyczną w czasach instagrama i internetu? Skąd wiedzieć które zabiegi dają najlepsze efekty, a które mają tylko dobry PR? Komu wierzyć? To nie są łatwe pytania szczególnie gdy zaczynasz swoją przygodę z medycyną estetyczną. Ilość dostępnych opcji anti-aging może przytłaczać. Już same nazwy takie jak radiofrekwencja mikroigłowa czy laser frakcyjny CO2 ablacyjny przyjaźnie nie brzmią.

Doskonale wiem z czym się mierzysz, gdy chcesz opóźnić proces starzenia się. Wiem, jak możesz czuć się w rozmowie z lekarzem, który mówi szybko, używając trudnych nazw. Wiem i z własnego doświadczenia, i z doświadczeń kobiet, które spotkałam w Dr Osuch Clinic.

W tej książce przetłumaczyłam medycynę estetyczną (bez skalpela) i chirurgię plastyczną (część operacyjna) z polskiego na język bardziej zrozumiały. Potrzebujesz prostej recepty na dobry wygląd oraz zrozumienia jakie realne efekty można osiągnąć zabiegami? Ta książka jest dla Ciebie!

„Ta książka jest inna niż publikacje napisane przez lekarzy. W ciekawy sposób łączy współczesną wiedzę medyczną z historiami kobiet i z ich emocjami. Z medycznego punktu widzenia świadczy o znakomitej znajomości tematu. Wiedzę zaprezentowano tu w sposób uczciwy i zrozumiały. Poza cennymi radami dotyczącymi zabiegów daje czytelnikowi przestrzeń do dokonania wyboru zgodnego z przekonaniami”.

dr n. med. Piotr Osuch, chirurg plastyk