Dolina łez PRZED-PO, ku inspiracji.
Oczy starzeją się najszybciej – oczywista oczywistość, niestety. Nawet jeśli policzki czy owal w miarę się nam „trzymają”, to często nie można już tego powiedzieć o okolicy oczu. Jednym z typowych defektów jest dolina łez – zapadnięcia pod okiem, tuż nad policzkiem.
Spójrz na zdjęcie – widać „podkówki” pod okiem, mimo, że dziewczyna młoda + ma full make up. Nie dało się tego zakryć makijażem. Dało się – kwasem hialuronowym i ręką doświadczonego lekarza medycyny estetycznej.

Ta młoda dziewczyna zgłosiła się do dr Urszuli Kozińskiej, lek. med. estet. i dermatologa Dr FACE, kliniki chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Przyjechała do Warszawy, bo w rodzinnym Kołobrzegu żaden lekarz nie chciał „się za to brać”, bo przecież podawanie kwasu hialuronowego w tej okolicy:
- jest przestarzałe;
- okolica dość ryzykowna;
- już się tego nie robi;
- przecież potem oko puchnie…
Fakt, są to typowe wątpliwości związane z podawaniem kwasu w okolicę oka.
Ale… dr Ula zdecydowała się wypełnić to kwasem w taki sposób, że:
- rozłożyła to na kilka zabiegów,
- połączyła z delikatnym (!) wypełnianiem policzka,
- dobrała odpowiedni preparat,
- podała kwas nie bezpośrednio pod skórę, tylko trochę głębiej.
Wiele jest czynników, które trzeba brać pod uwagę przy wypełnianiu doliny łez. Jak to finalnie wyszło? Oceń sama na zdjęciu nadesłanym przez Pacjentkę kilka miesięcy po zabiegu. Zdjęcie pokazuje tzw. efekt odległy; kilka miesięcy to czas, który pokazuje już wszystko. Jeśli by wystąpiły powikłania – byśmy o nich wiedzieli. Jeśli oczy byłyby zapuchnięte na skutek tego, że np. kwas chłonąłby wodę – też byśmy o tym wiedzieli.

Zdjęcie z makijażem, po zakończonej terapii – wypełniania doliny łez kwasem hialuronowym. Co tu widać?
- młodsze oko (dziewczyna też młoda – wiadomo – ale różnica jest!).
- pogodne spojrzenie (mimo braku uśmiechu na zdjęciu.
- podkówek pod okiem nie ma.
Da się? Oczywiście, że tak ☺ Wielkiej Ameryki nie odkryję, jeśli powiem, że:
- trzeba trafić do dobrego lekarza medycyny estetycznej;
- takiego, który ma pewną rękę i doświadczenie;
- który wie co to „efekt Tyndalla” (nie chcesz go, zapewniam!);
- który spyta Cię np. o to, czy masz skłonność do puchnięcia oczu;
Jeśli też masz taki problem, tutaj możesz przesłać swoje zdjęcia i zapytać nas (Dr FACE by dr Osuch) bezpośrednio, czy coś można z tym zrobić.
Na koniec jeszcze podsumowanie PRZED-PO zabiegu wypełniania doliny łez kwasem, przedstawione na jednym zdjęciu. OK, może to zdjęcie nie jest idealne, ale jest bardzo wartościowe, bo zrobiła je sama Pacjentka, która była tak zadowolona z efektu, że podzieliła się nim z lekarzem. Nie musiała. Nikt ją o to nie prosił.

Zainspirował Cię ten efekt? Wyślij nam swoje zdjęcie do analizy online. W mailu zwrotnym otrzymasz: rekomendację zabiegu najlepszego dla Ciebie, jego orientacyjną wycenę oraz propozycję terminów spotkań z dr Ulą, lek. med. estet. w Dr FACE. Pre-konsultacja online jest bezpłatna.
A jeśli zainspirował Cię ten artykuł, to chcę Ci tylko przypomnieć, że ogrom tego typu: smaczków, ciekawostek, inspiracji + rzetelne informacje, jakich konkretnie efektów można się spodziewać, a co może pójść „nie tak” podczas zabiegów medycyny estetycznej, jest w moim e-booku i audiobooku „Medycyna urody. Co naprawdę działa”.
Kliknij tutaj jeśli chcesz pobrać fragment e-booka (do czytania):

Lub tutaj jeśli chcesz pobrać audiobooka (do słuchania):
